MMPI Eğitimi

MMPI objektif, kişilik testi olup gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse özel sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır. Evlilik terapisi ve endüstriyel psikolojide görevde yükselmede bir kriter olarakta kullanımı söz konusudur.

Test uygulama yapılan kişinin kişilik özelliklerini bilimsel ve objektif olarak ortaya çıkarır. Bu özellikleri itibariyle ülkemizde kullanılan en iyi ölçeklerden biridir.

MMPI testi ile uygulama yapılan kişinin depresyon, hipokondriazi, histeri, psikotik sapma,kadınlık,erkeklik,paranoya,psikasteni,şizofreni,hipomani,sosyal içe dönükler boyutları açısından değerlendirmeyi sağlar.

MMPI Tanıtımı;

MMPI tarihçesi ve tanıtılması

Uygulama yapılan alanlar, hangi sektörde ne amaçla kullanıldığı

MMPI avantaj ve dezavantajları

MMPI Uygulanması;

Hangi amaçla kimlere uygulanır?

MMPI testi uygulanacak kişiyle görüşmede alınması gereken bilgiler

MMPI testinin değerlendirmesinde dikkat edilecek hususlar

MMPI uygulanma zamanı

MMPI uygulanacak ortamın özellikleri

MMPI Yorumlanması;

Yorumlamada dikkat edilmesi gereken hususlar

Test sonucuna göre profil çıkarma

Profilin değerlendirilmesi

Kodların belirlenmesi

Kodların değerlendirilmesi

Nevrotik ve karakteriolojik profillerin belirlenmesi

MMPI sonucunun raporlanması

Eğitim 2 gün olup 1.gün teorik, 2.gün uygulama eğitimi verilecektir. Eğitim kapsamında 4 adet raporlama uygulaması yapılacaktır.

Eğitime Başvur

Eğitimle İlgili Merak Edilenler

Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri gereklidir.

Eğitim sonunda katılımcılara Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika verilecektir. Sertifika Üniversite tarafından hazırlanacaktır. Sertifika kodunuzla birlikte sertifikanızın doğruluğunu sorgulayabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Marmara Psikoloji Danışmanlık Merkezinde yapılmaktadır.

Eğitim hakkında bilgi almak için 0530118 8334 numaradan ulaşabilirsiniz.

*Ödeme dekontunuzu  0530 118 8334 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz.

*Eğitime 7 gün kala yapılan iptallerde eğitim ücreti yada kapora iade talepleri kabul edilmemektedir.

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kişiler eğitim hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılarak kullanabilir.

*Eğitim yeri ve saatiyle ilgili hatırlatmalar 2 gün öncesinden yapılacaktır.

*5 kişi ve üzeri gruplara %10 luk indirim verilmektedir.

Marmara Psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak kurumumuza gelen her bir kursiyer bizim için çok değerlidir ve onların haklarını gözetmeye özen gösteririz. Kursiyerlerimizin akıllarında olan eğitim içeriğinde ki zenginlik, eğitimi veren kişinin alanında çalışmaları, yetkinliği ve verilen sertifikanın geçerliliği konusundaki sorulara önem vermekteyiz çünkü kurum olarak gelen meslektaşlarımızın ve meslektaş adaylarımızın kaygılarını göz önüne alarak etik çerçeveye bağlı ilerlemekteyiz. Kursiyerler eğitim aldıklarında konuya hakim olması, akıllarındaki sorulara cevap bulacağı yetkin bir hocadan her sorusunun cevabını alması en temel amacımızdır.

Kursiyerler kurumumuzda aldıkları eğitimlerden sonra profesyonel alanda uygulayabilmeleri için sertifikanın geçerliliği oldukça önemlidir. Gelen kursiyerler bununla ilgili bir problem yaşamaması adına güvenilirliği sağlamlaştırmak için kurumumuzda üniversite onaylı sertifika verilmektedir. Bunun sonucunda kurumumuzda eğitimini tamamlamış kursiyerler rahatlıkla kendi T.C. Kimlik numaralarından sertifikalarını sorgulayabilirler.

MMPI Eğitimi Başvuru Formu