Bağlanma Teorisi'ni anladığınızda, hayatınızdaki ilişkilerin 'neden böyle olduğunu' daha iyi kavrayabilirsiniz. Güvenli bağlanan bireyler, yetişkinlikte sosyal ve duygusal alanlarda çoğu kişiye göre daha avantajlıdır. Onlar, yüksek affektif düzenleme kapasitesi, sağlam empatik yapısı ve yalnızlıkla başa çıkabilme becerileriyle donatılmışlardır. Peki, bu durumu nasıl etkiliyor? İşte bu noktada toksik ilişkiler devreye giriyor; bu tür ilişkiler, insan psikolojisi üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir.

Bu workshop'ta, Prof. Dr. Şükrü Uğuz ile derinlemesine bir analiz sunuyoruz. Bağlanma stilleri ve toksik ilişkilerin birbirine olan karmaşık etkisini, affektif, bilişsel ve davranışsal boyutlarıyla ayrıntılı bir şekilde konuşulacaktır. Bu çarpıcı etkileşimin ardındaki nöropsikolojik ve sosyo-duygusal dinamikleri de keşfedeceğiz.

Bu sadece bir akademik tartışma değil, aynı zamanda pratik çözümler ve yaşamda uygulayabilecek stratejiler sunacak bir workshop. Duygusal dengesizlikler, düşük özgüven ve stresle başa çıkamama gibi sorunlara yol açabilecek olumsuz etkileşimleri nasıl önleneceği konusunda da dikkat çekici bilgiler ve ipuçları bulunmaktadır.

Not: Workshop ücretsizdir, etkinlik formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkacak whatsapp grup linkine tıklayarak. Whatsapp grubumuza katılabilirsiniz. Etkinlik linki gruptan paylaşılacaktır.