Bedriye Ege BODUROĞLU | Uzman Klinik Psikolog

Maltepe Üniversitesinde bir yıl hazırlık okuduktan sonra lisansını Acıbadem Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Eğitim süreciyle beraber Nişantaşı’nda bulunan bir danışmanlık merkezinde  çalışmalarda bulunmuştur.Bu kurumda danışan görme, çeşitli testler uygulama, danışanları gözlemleme, danışan yakınlarıyla iletişim kurma imkanı elde etmiştir. Eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra ara vermeden Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans yaparken iki yıl boyunca İstanbul Feneryolu NP Kliniğinde aktif olarak danışan takipi yapmıştır. Bu süreç boyunca  çeşitli kuram eğitimleri almaya devam etmiş, klinikte hocalarının geri bildirimi eşliğinde paslaşarak danışan takipi yapmıştır. Çocuk, ergen ve yetişkin bölümünde uzmanlaşmıştır. 

Bu tecrübe ona tüm iş imkanlarından daha fazla deneyim katmakla beraber tüm hastalıkları bizzat yakından gözlemlemesine ve insanlarla iletişimiminin daha da güçlenmesine olanak sağlamıştır . Zorunlu stajını NP beyin hastanesinde yapmış, orada yatarak tedavileri gerçekleştirilen danışanların takipinde aktif olarak görev almıştır. Kişisel gelişim zirvelerine katılarak Liderlik ve Motivasyon, Etkili anlatım iletişim sanatı, İş,özel yaşam dengesinde psikolojik momentum, Profesyonel ve sosyal hayatta ilişki yönetimi gibi bir çok eğitim sertifikası almıştır. Gündemi yakından takip etme merakı devam etmiştir. Bitirme tezini Türkiye genelinde bir ilk olan bağımlılık projesi üzerine yapmıştır . Projede yeme bağımlılığı ile kişisel iyi oluş arasındaki ilişkiyi araştırmış ve sonucunda Uzman Klinik Psikolog Ünvanını almaya hak kazanmıştır. Bu kapsamlı proje, bağımlılığı kapsayan tüm bağımlılık çeşitlerinde deneyim kazanmasına imkan sağlamıştır. NP Beyin Hastanesinde de bağımlılarla çalışma yapma imkanı yaşamıştır.  Aynı zamanda Biruni Üniversitesinin Aile danışmanlığı programını başarıyla tamamlayarak Aile danışmanı olmaya hak kazanmıştır.

Aldığı Eğitimler ve Sertifikalar

Bilişsel davranışçı terapi yaklaşımıyla Prof.Dr Şükrü UĞUZ  (90 saat) ve Öğretim Görevlisi Lütfü ÖZDEMİR (80 saat) eğitim almıştır. Bu alanda;

• Yaygın Kaygı Bozukluğu
• Obsesif Kompülsif Bozukluk
• Panik Atak
• Depresyon
• Sosyal Kaygı Bozukluğu
• Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Apt Onaylı Eğitmen Reyhana Seedat tarafından verilen aşağıdaki eğitimleri tamamlamıştır.

• Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

• Filial Terapi

• Travma Odaklı Oyun Terapisi  

• DEHB ‘li Çocuklarla Yapılandırılmış Oyun Terapisi

Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Yaklaşım Eğitimi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitimini, Dr. Nevin dölekten almıştır. Şema Terapi Eğitimini, Prof. Dr. Esra YANCAR DEMİR ve  Dr. H. Alp Karaosmanoğlu’ndan(International Society for Schema Therapy-ISST Onaylı Şema Terapi Sertifikasyonu Eğitimleri) almıştır. DENVER II Gelişimsel  Tarama Testi uygulamalı eğitim programını Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden almıştır.  Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R) Programını Uzm. Psk. Rüya Dilara Yıldırım’dan almıştır. 15.Dönem Hipnoz Eğitimini  ( 96 saat)  Uz.Dr. Tahir Özakkaştan alarak tamamlamıştır. Prof. Dr. Pınar VURAL tarafından verilen ' Çocuk Ergen Psikopatolojsi Eğitimi' tamamlamıştır.  Aile  Danışmanlığı Eğitimini   Biruni Üniversitesi’nde tamamlamıştır (300 saat teori 120 saat uygulama) Marmara Psikolojik Danışmanlık merkezinde yetişkin ve ergen danışanlarına Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Hipnoterapi yaklaşımıyla psikolojik danışmanlık ve destek vermektedir.

Çalışmış olduğu alanlar:

• Bireysel

• Çocuk ve Ergen

•  Çift ve Aile

Güncel olarak hala farklı eğitimlere devam etmekte ve kendini geliştirmektedir…