İnsanlar her zaman olumlu duygular içinde olmaz, insanlarla olan ilişkilerimizde yaşanan etkileşimler zaman zaman negatif duygu ve düşünceler olduğu gibi ilişkiye yansıtılırsa ilişkilerde güçlükler ortaya çıkabilir.

Eğer biz duygularımızı tanıyıp yönlendiremiyorsak duygular bizi yönetir.

Bizi arkadaşımızın eleştirisi üzmez, bizi üzen arkadaşımızdan beklediğimiz övgüyü alamamak ve eleştiriye yüklediğimiz anlamdır. Bizi korkutan duyduğumuz gürültü değil, gürültüyü ne olarak yorumladığımızdır. Duyduğumuz gürültü sesi komşudaki eşyanın düşmesi olarak algıladığımızdaki duygu ile eve hırsız girmesi olarak algıladığımız duygular birbirinden farklıdır.

Duygularımızı ve ilişkilerimizi etkili bir şekilde yönetebilmek için gerçekçi bir bakış açısı geliştirmemiz ve sorumluluğu üstlenmemiz gerekir. Gerçekte duyguların kaynağı bizim dışımızda değil, kendi bakış açımızdadır. Bu Workshop çiftler arasında ortaya çıkan çatışmalar da problem çözme stilleri hakkında bilgi verilecektir.

 

Not: Workshop ücretsizdir, etkinlik formunu doldurduktan sonra karşınıza çıkacak whatsapp grup linkine tıklayarak. Whatsapp grubumuza katılabilirsiniz. Etkinlik linki gruptan paylaşılacaktır.